MOJA TV GRUPA DOCELOWA

Telewizja jest zdecydowanie najsilniejszym medium reklamowym. Żadne inne środki masowego przekazu nie wywierają tak skutecznego wpływu na społeczeństwo. Powszechność dostępu i korzystania z Telewizji sprawiają, iż jeszcze długo pozycja Telewizji będzie na rynku mediów zupełnie wyjątkowa i niezachwiana.

Również reklama telewizyjna jest zjawiskiem wyjątkowym, a przede wszystkim najskuteczniejszym sposobem na dotarcie do potencjalnych odbiorców. Poświęcamy Telewizji dużo czasu, a w zalewie reklam chętnie wyłapujemy te, które sprawiają nam przyjemność swoim wyrafinowaniem, finezją, polotem czy pomysłem. Inne, choć nie podobają się nam, przedostają się do naszej pamięci ukradkiem, by osiąść w niej na stałe. Wystarczy powiedzieć, iż wszelkie dane wskazują, że każda reklama, wyemitowana trzy razy w Telewizji, zostaje zapamiętana znacznie lepiej, niż pięciokrotnie nadany spot radiowy czy dziesięciokrotny anons prasowy.

Reklama dociera do swoich odbiorców wykorzystując różne formy przekazu i mając na uwadze jedno - sprowokowanie intencji zakupu. Oferta reklamowa emitowana w telewizji ma swoje dodatkowe plusy: zamieszczona wśród programów odpowiadających zainteresowaniom grupy odbiorczej reklamowanego produktu, jest znacznie skuteczniejsza, ponieważ zaangażowanie widza w oglądany program wpływa na jego odczucia, a tym samym decyzję zakupu. Wszelkie pozostałe media - m.in. prasa lub radio - budują proces komunikacji z odbiorcą nie tylko mniej skutecznie, ale również na zupełnie innych zasadach. Być może dlatego właśnie, pomimo głoszonego wszem i wobec końca telewizyjnej reklamy, ilość spotów reklamowych emitowanych tygodniowo wzrosła w ostatnim czasie z 5 do 20 tysięcy i wciąż pnie się w górę.
Warto to przemyśleć!

Copyright MOJA TV 2004/2005 KONTAKT | NASZE PROGRAMY | O NAS | BIURO REKLAMY